Kam (a kdy) třídit kuchyňský olej?

Tentokrát vám poradíme, kam a také kdy je nejlepší třídit použité kuchyňské oleje, aby vám to zabralo minimum času.

Najít si nejbližší místo, kam můžete naplněnou lahev použitého oleje odnést, je u nás jednoduché. Stačí se podívat na naši interaktivní mapu popelnic na tříděný olej, kterou najdete na www.tridimolej.cz v sekci Mapa popelnic. Až objevíte tu svou, můžete si také spustit navigaci k vybrané popelnici, třeba ve svém mobilním telefonu. 

S tříděným olejem přitom rozhodně neběhejte po každém vaření. Ideální je olej do popelnice odnášet až poté, co jste PET lahev naplnili celou. Pokud se bojíte, že velkou lahev budete plnit příliš dlouho, zvolte menší, klidně i půllitrovou. Dobře se olej přelévá do lahve se širokým hrdlem, jaké mívají třeba lahve od mléka. Důležité však je, aby byla lahev opravdu plastová – nikdy nepoužívejte sklo, které se po vhození do kontejneru rozbíjí.

Pokud nemáte popelnici na tříděný olej přímo před domem, je nejlepší cestu k ní spojit s jinou činností, abyste si ušetřili čas. Někdy se hodí najít si popelnici, kterou potkáváte cestou do práce, do školy nebo za nákupy. Použitý olej můžete vzít s sebou při venčení psa nebo si díky němu můžete udělat malý výlet či procházku do méně probádané části vašeho města. Malá PETka se dá zvládnout vynést i v rámci pravidelného joggingu, který tak bude prospěšný hned dvakrát.

Určitě ale přijdete i na další možnosti a vlastní malé zlepšováky, které vám třídění použitých kuchyňských olejů a tuků usnadní. Budeme rádi, když se o ně s námi podělíte na našem facebooku Třídímolej.cz nebo instagramu tridimolej.cz.

Nové video návody, nyní i v angličtině!